Bilgisayar Teknik Servisi
ACİL DESTEK HATTI: 0216 322 42 40

Windows Disk Yok Hatası Çözümü

This post has already been read 2915 times!

Bazı zamanlarda bilgisayarlarınızda disk yok hatası ile karşılaşabilirsiniz. Bunun çeşitli sebepleri olabilir. Genel olarak bu hataya sebep olan nedenler şöyle sıralanabilir:

1- Kart okuyucular sistemle çakışıyor olabilir. Kart okuyucuları çıkarttığınızda sorun düzelmesi gerekir. Ancak bu çözüm 2 nolu çözümle bağlantılıdır. Mutlaka 2 nolu çözüme göz atınız

2- Genellikle autorun virüsü içeren flash bellek, yedekleme üniteleri, taşınabilir diskler, hafıza kartları vs sebebi ile antivirüs diske erişimizi güvenlik sebebi ile engelliyordur. Bunun için öncelikle yukarıda adı geçen cihazlarınızı ve bilgisayarınızı virüsten temizleyin.

En çok bu hataya sebep olan virüs WIN32/Sality virüsüdür. Bulduğu her diske kendini kopyalamaya çalışır. Örneğin floppy, card reader, dvdrom, cdrom vs. Virüs kendini kopyalama çalışıyor ancak floppy gibi olmayan bir cihaza yazmak istediğinden windows da disk yok hatası veriyordur. Kaspersky, dracula, avg free, combofix tarzı programlarla bu virüsten kurtulabilirsiniz.

3- Arızalı ya da okuma sorunu olan cihazlar buna sebep olabilir. Mutlaka başka bir bilgisayarda bu cihazlarınızı deneyiniz.

4- Bazı zamanlarda windows olmayan floppy yi görerek böyle bir hata verebilir. Bilgisayarınızın biosundan floppyi kaldırın. Yinede görüyorsa aygıt yöneticisinden bu işlemi yapın.

İnternette çözüm olarak gösterilen registry ayarı vs şeyler sadece uyarıyı gizler size kalıcı çözüm sağlamazlar.

Hızlı İletişim

Ataşehir Yerinde Teknik Servis
Telefon: (0216) 322 42 40
Fax: (0216) 413 92 39
Website: http://www.atasehirbilgisayarservisi.com
Email: okan@eurosoftbilgisayar.com
sektör hoteller emlak inşaat tekstil

Ataşehir Haritası


Daha Büyük Görüntüle